Regulamin dyskotek szkolnych w PSChJK
- W szkole, w czasie wolnym od nauki, mogą odbywać się dyskoteki szkolne jako forma aktywności pozalekcyjnej uczniów.
- Dyskoteki odbywają się w terminie wyznaczonym przez Samorząd Uczniowski.
- Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem decyduje o sposobie zabezpieczenia środków przeznaczonych na dyskotekę, w tym także o sposobie ich wydatkowania.
- Uczniowie, biorący udział w szkolnej dyskotece, muszą dostarczyć nauczycielom-opiekunom podpisaną przez rodziców zgodę na uczestnictwo w niej.
- Na podstawie otrzymanych zgód od uczniów należy sporządzić listę obecności z numerami kontaktowymi rodziców. Powinna ona być wydrukowana w kilku egzemplarzach i znajdować się na piętrze dyskoteki oraz w pokoju nauczycielskim na tablicy ogłoszeń i u nauczycieli dyżurujących przy portierni. Na tej liście odnotowujemy także wyjścia uczniów w trakcie dyskoteki i po niej.
- Uczniowie, którzy zostali ukarani przez wychowawcę zakazem uczestniczenia w dyskotece lub naganą Dyrektora Szkoły, nie mogą brać udziału w szkolnych dyskotekach.
- Wszyscy uczestnicy dyskoteki proszeni są o pozostawienie w czystości obiektu szkolnego (korytarzy, toalet i innych użytkowanych pomieszczeń).
- Na dyskoteki szkolne nie mogą być wpuszczane osoby spoza szkoły. Wyjątek stanowią zaproszone przez PSChJK zorganizowane grupy uczniów z innych szkół pod opieką nauczyciela oraz absolwenci PSChJK (z dwóch roczników wstecz). Absolwenci muszą okazać pisemną zgodę rodziców na udział syna/córki w dyskotece, oświadczenie o ponoszeniu odpowiedzialności za bezpieczeństwo dziecka oraz ewentualne straty materialne wyrządzone przez dziecko w czasie trwania dyskoteki.
- W czasie dyskoteki uczniowie mogą korzystać tylko z wyznaczonych pomieszczeń.
- Uczeń, biorący udział w dyskotece, nie może opuszczać budynku w trakcie jej trwania. Wyjście z budynku szkoły jest równoznaczne z rezygnacją z dyskoteki i udaniem się do domu. Tym samym po wyjściu nie można już wchodzić do szkoły.
- Każdy uczeń opuszczający imprezę powinien zgłosić się do nauczyciela dyżurującego na parterze. Opiekun sprawdza, czy uczeń posiada zgodę na samodzielny powrót i zapisuje godzinę wyjścia na liście obecności. W razie braku zgody na samodzielny powrót uczeń oczekuje na przybycie rodzica.
- Bezpieczny powrót ucznia do domu zapewniają rodzice.
- Zakazuje się wnoszenia na teren szkoły przedmiotów niebezpiecznych, a przedmioty wartościowe wnoszone są na własną odpowiedzialność.
- W czasie dyskoteki zakazane są niebezpieczne zabawy oraz zachowania zagrażające bezpieczeństwu uczestników imprezy (m.in. wchodzenie na stoły, krzesła lub inne elementy wyposażenia).
- Uczeń, biorący udział w dyskotece, nie może otwierać okien w budynku szkoły.
- Uczestnika dyskoteki usuniętego za nieprzestrzeganie tegoż regulaminu powinni osobiście odebrać rodzice lub opiekunowie prawni.
- W przypadku podejrzenia o posiadanie niebezpiecznych przedmiotów lub środków niedozwolonych informuje się o tym fakcie rodziców lub policję. W tym przypadku rodzic jest zobowiązany zgłosić się niezwłocznie do szkoły.
- Straty materialne powstałe podczas dyskotek pokrywane są przez rodziców sprawców zdarzenia po rozmowie z Dyrektorem Szkoły.
- Dyżurujący nauczyciel jest zobowiązany do terminowego objęcia dyżuru w miejscu wskazanym przez organizatora dyskoteki i do aktywnego działania na rzecz respektowania regulaminu oraz czynnej troski o bezpieczeństwo uczniów.
- Zadaniem nauczyciela–organizatora i opiekunów jest zapoznanie uczniów z Regulaminem, rozdysponowanie im zadań, przestrzeganie terminów rozpoczęcia i zakończenia zabawy, a w przypadku stwierdzenia zagrożenia bezpieczeństwa uczniów bądź budynku szkolnego, zawiadomienie odpowiednich służb.
- Uczniowie wyznaczeni do pełnienia dyżuru w czasie dyskoteki mają obowiązek posprzątania po dyskotece wg wskazań i zaleceń pracowników szkoły. Osoby, które nie zgłoszą się do wykonania wyznaczonych zadań mogą zostać wykluczone z udziału w kolejnej dyskotece.
- Zmian w niniejszym regulaminie można dokonać na początku roku szkolnego, na wniosek Dyrektora Szkoły, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
- Regulamin obowiązuje z chwilą jego ogłoszenia.
Poznań, 31 stycznia 2018 r.